Desert Cruiser

2250€

1990€

Општи информации

Кровниот шатор Desert Cruiser 140 е еден од најпопуларните кровни шатори ширум свето со тврда обвивка која возможува поголема сигурност . Патентираните столбови од алуминиумски воздушни амортизери овозможуваат кровниот шатор да се постави или затвари за само 60 секунди. Големиот отвор на влезот и големите странични прозорци ќе ви овозможат будење со прекрасен поглед. Осветлувањето со LED лентата ќе ви овозможи пријатна атмосвера во вечерните часови, а душекот од мемори пена со висока густина ќе ви овозможи удобност во спиењето.
Desert Cruiser на кровот има 2 алуминиумски шипки кои овозможуваат да се стави дополнителна опрема како велосипеди, кајак, кану за целосно ужување во природата.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Внатрешни димензии : 200 x 140 x 120/90 cm
 • Димензии на затворен шатор: 220 x 150 x 18 cm
 • Тежина на шаторот : 63 кг.
 • Капацитет:  1-2 лица
 • Максимална дозволена тежина  300кг.
 • Тврдата кровна обвивка може да поднесе товар од 100 килограми
 • Дебелината на шаторот од само 18см со тврда обвивка овозможува одлична аеродинамичност при возењето.
 • Душекот со мемори пена од 3 см ќе ви овозможи мекост и удобност во спиењето.
 • Надворешната обвивка е со UPF 50+ за целосна заштита и уживање под сончевите зраци;
 • Патентирани хидраулични алуминиумски носачи за лесно поставување и собирање на шаторот;
 • Двете алуминиумски шипки поставени на кровот на шаторот можат да се користат за багажник;
 • Вградена LED светилка која се полни со USB, овозможува пријатен амбиент во вечерните часови
 • Телескопската алуминиумска скала е лесно отстранлива и издржува 150 кг товар
 • Погоден за секое возило SUV возило.

Спецификации

Inner tent size

200x140x120/90cm

Closed size

220x150x18cm

Net Weight

63kg(139lbs) (not include the ladder), Ladder: 7.0KG(15lbs)

Sleeping Capacity

1-2 people

Weight Capacity

300kg(661lbs)

Body

190G Rip-Stop Polycotton with P/U 2000mm

Rainfly

210D Rip-Stop Poly-Oxford with Silver Coating and P/U 3,000mm

Mattress

3cm High Density Foam + 4cm EPE

Flooring

210D rip-stop polyoxford PU coated 2000mm

Frame

Aluminum Alloy

Sleeping Capacity