Lite Cruiser

1490€

1350€

Општи информации

Lite Cruiser кровниот шатор за 2 лица е најлесниот кровен шатор на пазарот со само 34 килограми. Тој е идеален за сите типови на возила од најмали до најголеми. Со Lite Cruiser ќе добиете кровен шатор кој ќе одговара дури и на најмалите автомобили.

Кровниот шатор Lite Cruiser е лесен за поставување и пакување за кој ќе ви бидат потребни само неколку минути.

Удобниот душек од мемори пена е со висока густина, со дебелина од 5 cm, и со термичка обвивка со патент за да се овозможи лесно отстранување на обвивката за перење.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Внатрешни димензии: 212 x 120 x 95 cm
 • Димензии на затворен шатор: 127 x 110 x 32 cm
 • Тежина на шаторот: 34 кг
 • Капацитет: 1-2 лица
 • Максимална дозволена тежина 300кг.
 • Може да се постави и на возила со најмала димензија
 • Ултра лесен со само 34 кг тежина што овозможива лесно пренесување и брза монтажа
 • Иновативниот под од алуминиумска панелка ја намалува тежината, волуменот и кондензацијата
 • Водоотпорни и ветрозаштитни материјали, изработени за сите сезони и временски услови
 • Голема стреа и целосна заштита од дожд.
 • Два големи странични прозорци и еден заден прозорец овозможуваат одлична вентилација и заштита од комарци.
 • Душекот со мемори пена од 3 см ќе ви овозможи мекост и удобност во спиењето.
 • Телескопска алуминиумска скала.

Спецификации

Inner tent size 212 x 120 x 95cm
Closed size 127 x 110 x 32cm
Weight 34kg for tent, 6kg for ladder
Sleeping Capacity 1-2 people
Weight Capacity 300kg
Body Durable 600D Rip-Stop polyoxford with PU 2000mm
Rainfly 210D Rip-Stop Poly-Oxford with Silver Coating and PU 3,000mm, UPF50+
Mattress 3cm High Density Foam
Flooring 4cm EPE foam
Frame Extruded Aluminum Alloy in black

Sleeping Capacity