NORMANDY AUTO

1590€

1450€

Општи информации

NORMANDY AUTO e модел со меко куќиште и едноставен и удобен дизајн.
Хидрауличниот систем за отворање го прави шаторот да биде подготвен за помалку од една минута.
Големите прозорци од сите страни ќе ви овозможуваат да уживате во заоѓањето на сонцето, будењето со поглед кон некој врв, море, река…, едноставно да ја почувствувате природата со целосната нејзина убавина. Тој еден од најтенките кровни шатори со вкупна висина кога е затворен, до 28 см, така што нема да морате да се грижите за бучавата додека возите. Исто така внатре има џебови за лични предмети, а дополнителните отвори за вентилација овозможуваат циркулација на воздухот и спречуваат кондензација.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Внатрешни димензии 200 x 140 x 75/120cm
 • Димензии на затворен шатор: 212 х 152 х 28 см
 • Тежина на шаторот : 56 кг.
 • Капацитет: 2-3 лица
 • Максимална дозволена тежина  300кг.
 • Најлесните и најекономичните кровни шатори на пазарот
 • Погоден е не само за SUV возилата, туку и за коли со мала големина
 • Мека обвивка со PVC капак за заштита од атмосферски влијанија.
 • 100% водоотпорен
 • UV заштита
 • Алуминиумска телескопска скала со максимална должина до 2,3 m (со целосно собирање на истата)
 • Сите прозорци и вратата се заштитени со мрежа така да повеќе нема да се грижите за инсекти.
 • Големите прозорци и врата обезбедуваат одлична вентилација и прекрасен поглед
 • Мекиот и пријатен душек со 5cm мемори пена со висока густина + 5cm EPE, ќе ви овозможи удобно спиење
 • Два надворешни џебови за чевли и два внатрешни мрежести џебови кои обезбедуваат дополнително складирање за мали предмети како клучеви, мобилни телефони итн.

Спецификации

140cm Spec.

Inner tent size

200x140x75/120cm(79x55x30/47in)

Closed size

223x160x28cm(88x63x11in)

Weight

56kg(123lbs)

Sleeping Capacity

2-3 people

Weight Capacity

300kg(661lbs)

Body

190G Rip-Stop Polycotton with P/U 2000mm

Rainfly

220D Rip-Stop Poly-Oxford with Silver Coating and P/U 3,000mm

Mattress

5cm High Density Foam + 5cm EPE

Flooring

210D rip-stop polyoxford PU coated 2000mm

Frame

Extruded Aluminum Alloy

Капацитет за Спиење