Voyager Pro 160

2290€

2090€

Општи информации

Кровниот шатор со тврда обвивка Voyager Pro 160 лесно се расклопува со што се обезбедува пространа внатрешност со димензии 230 x 160 x 110 cm и е погоден за семејство од 3-4 лица.
Надворешноста на шаторот е изработена со користење на патентирана ткаенина со висока хидроизолација за заштита во сите временски услови и високи перформанси на воздушна пропустливост со што се избегнува влага и кондензација внатре во шаторот.
Карактеристично за овој кровен шатор е големата внатрешна пространост и панорамски поглед од 360°, удобен душек од мемори пена со висока густина од 50 мм , големи внатрешни џебови за складирање, одлична LED светлосна лента, торби за чевли, цврста алуминиумска телескопска скала, 2 дополнителни потпорни столбови…

Одличен е за големо семејство и друштво.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Внатрешни димензии : 230 x 160 x 110 cm
 • Димензии на затворен шатор: 187 х 140 х   29 cm
 • Тежина на шаторот : 60 кг (вклучувајќи ja скалата)
 • Капацитет: 3-4 лица
 • Цврста обвивка и на подот и на кровот кога ќе се преклопи;
 •  Мала отпорност на ветер и низок шум кога се вози на кровот на автомобилот;
 • Простран внатрешен простор за 3-4 лица и идеален за семејно кампување;
 •  Панорамски поглед од 360° што ќе ви овозможи целосно уживање во зајдисонцето или будење со прекрасен поглед;  
 • Цврстата алуминиумска тврда обвивка, може да носи товар од 70 килограми на кровот за да може да ги транспортирате вашиот кајак или велосипед;
 • Душекот со висока густина од 5 см овозможува удобно спиење;
 • Голема настрешница за целосна заштита од дожд;
 • Надворешната обвивка е со UPF50+ и ќе ви овозможи целосна заштита од сонце и дожд; 
 • Два големи џебови за чевли од двете страни на влезната врата;
 • Телескопската алуминиумска скала издржува 150 кг
 • Погоден за секое возило 4×4

  Спецификации

  Inner tent size 230x160x120cm
  Pack size 187x140x29cm
  Net Weight 60kg (include ladder)
  Gross Weight 72kg
  Sleeping Capacity 3-4 people
  Fly 210D rip-stop poly oxford PU coated 3000mm with full dull silver coating UPF50+
  Inner 190g rip-stop poly cotton PU2000mm
  Floor 210D polyoxford PU coated 3000mm
  Frame Aluminum, Telescopic aluminum ladder
  Base fiberglass honeycomb plate & aluminum honeycomb plate

  Sleeping Capacity