Wild Cruiser 250

2290€

2050€

Општи информации

Искусете ја слободата што ја нуди кровниот шатор Wild Cruiser 250 со импресивен капацитет и видливост од 360 степени. Идеален е за семејства и групи кои сакаат да уживаат во флексибилноста на кампувањето со автомобили. Wild Cruiser е направен од рамка од алуминиумска легура со висока цврстина која е лесна за подигнување за својата големина.
Големите прозорци, голем преден отвор и светларници создаваат отворен и удобен простор за живеење/спиење кој му дава целосна светлина на внатрешниот простор, нудејќи видливост од 360 степени. Прозорците имаат мрежести делови за да ги задржат инсектите надвор додека одржуваат добра вентилација. Душекот со висока пена е удобен и мек. Внатрешните и надворешните организациски џебови и висечките точки помагаат шаторот да биде уреден.

КАРАКТЕРИСТИКИ

 • Внатрешни димензии : 250 x 200 x110 cm
 • Димензии на затворен шатор: 219 x 136 x 36 cm
 • Тежина на шаторот : 78 кг.
 • Капацитет: 4-6 лица
 • Максимална дозволена тежина  300кг.
 • Цврста, лесна и квалитетна алуминиумска конструкција
 • Внатрешната рамка е целосно завиткана и изградена да издржи секаква средина
 • Силна настрешница за добра заштита од ветер и дожд
 • Изработено од висококвалитетна поликотонска ткаенина
 • 100% водоотпорен
 • Душекот со висока густина и изолационата покривка обезбедуваат удобно спиење
 • Трите големи прозорци и големиот влез обезбедуваат добра вентилација и прекрасен поглед
 • Џебовите за чевли од двете страни и внатрешните џебови обезбедуваат дополнително складирање за мала опрема или предмети како мобилни телефони, клучеви итн.
 • Врвниот PVC панел внесува светлина и нуди совршен поглед на ноќното небо

Спецификации

250cm Spec.

Inner tent size 250x200x110cm(98x79x43in)
Closed size 219x136x36cm(86x54x14in)
Weight 77.5kg(171lbs)
Sleeping Capacity 4-6 people
Weight Capacity 300kg(661lbs)
Body 190G Rip-Stop Polycotton with P/U 2000mm
Rainfly 210D Rip-Stop Poly-Oxford with Silver Coating and P/U 3,000mm
Mattress 3cm High Density Foam + 5cm EPE
Flooring 210D rip-stop polyoxford PU coated 2000mm
Frame Extruded Aluminum Alloy

Sleeping Capacity